Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Kompleksi’nde Flexiva SKY Var

2 bin 853 kişinin görev aldığı ve 6 farklı binada hizmet vermekte olan Yargıtay Başkanlığı, 1.6 milyar TL yatırım tutarı ile Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat Şirketi tarafından inşa edilen yeni hizmet kompleksine kavuşuyor. Altı ayrı binada hizmet veren Yargıtay Başkanlığı böylelikle yüksek yargı faaliyetlerini tek bir alanda toplayacak. 486 bin m2 proje alanı olmak üzere, toplam 513 bin m2 inşaat alanında 10 blok olarak tasarlanan yeni kompleks Ankara İncek’te Anayasa Mahkemesi’ne de komşu oluyor.

Özellikle yerli, enerji verimli ve çevre dostu malzemeler kullanılmasına özen gösterilen yapı kompleksinde Flexiva’nın SKY serisi esnek hava kanalları hizmet verecek.

SKY Serisi esnek hava kanalları, yangına karşı alev iletmez niteliği ile öne çıkıyor. Serinin bu özelliği, CSTB M1 sertifikasına sahiptir. Yangın esnasında zehirli gaz çıkışına neden olmamasıyla da yapıların yangın güvenliği ve insan sağlığını gözeten SKY serisi, TS EN 13180 Standartlarına uygun olarak üretilmektedir. 

Hava sızdırmazlığı, yırtılma ve darbelere karşı yüksek mukavemeti, Flexiva SKY serisini, seçimlerde öne çıkarmaktadır.

 

Bizi takip edin