Tam Laminasyonlu Artist Serisi, Ezber Bozduruyor

Esnek hava kanalları üreticisi IŞIL A.Ş.’nin uluslararası pazarlarda üstünlüğünü kanıtlayan Flexiva ürün grubu, Artist serisi ile başarılı bir inovasyon örneği sunuyor. Artist serisi, pazarda ezber bozduracak, esnek hava kanallarında yeni nesil tercihleri belirleyecek. Bu seri, kullanım alanlarına göre esneklik sunan üç farklı yalıtım malzemesi seçeneğine sahip: Kauçuk, Polietilen ve Elyaf. Tam laminasyonlu, yüksek sızdırmazlığa sahip Artist serisi esnek hava kanallarında kullanılan yalıtım malzemeleri, tozumaya yol açmaz, sağlık koşullarına uygun havalandırmanın dostudur.

Yüksek gerilimli çelik tel ve polyester lamineli  çift kat alüminyum kullanılarak imal edilmiş borunun üzerine elyaf, kauçuk veya polietilen 6 mm malzemenin tam laminasyonlu olarak kaplanmasıyla TS EN 13180 standardına uygun olarak üretilmektedir. Artist Kauçuk serisi, proje gereksinimlerine göre 9, 12 veya 15 mm. kauçuk kalınlıklarına sahip olacak şekilde imal edilebilir.

Çekme ve darbe dayanımı yüksek, yangına karşı alev yürütmez özellikteki Artist serisi, yüksek hijyen talepleri için; iç yüzeyinde gümüş iyon (Ag+) teknolojili antimikrobiyal polyester lamineli alüminyum kullanılarak üretilebilmektedir. Artist Hijyen serisi esnek hava kanalları, Ekoteks laboratuvarı sonuçlarına göre %99,9 antimikrobiyel özelliktedir. Artist serisi ürünler, -30 °C ile +150 °C sıcaklık aralığında, maksimum 30 m/s hava hızı ile 5000 pascal basınç altında fonksiyonunu kusursuz olarak yerine getirir.

102-610 mm çap aralığında standart üretim programında yer alan yeni seri, projelerin özel ihtiyaçlarına yanıt verecek ölçülere adapte edilebilmektedir.

Artist serisinin insan sağlığına duyarlılığının bir diğer göstergesi, birleştirici madde olarak formaldehit içermemesidir. Doğal reçine bazlı birleştirici maddesi, Flexiva Ar-Ge Grubu tarafından geliştirilmiştir.

Seride kullanılan malzemelerinin yüksek termal yalıtım özellikleri, ısı kayıplarının önlenmesinde yüksek performans sergiler ve işletme giderlerini düşürür. Bu özelliği ile çevresel ayak izinin küçülmesine yardımcı olur, çevreye dost bir işletme yapısı sağlar. Bu malzemeler, aynı zamanda bakteri, küf ve mantar üremesi için uygun olmayan ortamlardır. 

Artist serisi, esnekliğe yüksek dayanım kazandırılması ile gerek montajı esnasında fireye neden olmaması, gerekse işletim ömrü süresince sorunsuz hizmet vermesi sayesinde tercihlerde öne çıkmaktadır.

Bizi takip edin